Efektivní energie je levná energie

Cena elektřiny v roce 2013 opět narostla. Důvodem bylo zvýšení cen tzv. regulované složky, zejména poplatku na obnovitelné zdroje. Mnohé z nás od této doby trápí výše faktur, které nám chodí.

Změňte dodavatele elektřiny

Pokud vám již váš dosavadní dodavatel elektřiny nevyhovuje, není nic jednoduššího, než jej změnit. Dodavatele, od něhož odebíráte elektřinu, si totiž můžete svobodně vybrat. Změna dodavatele elektřiny je zdarma a můžete ji provést jednou za půl roku. Samotná změna probíhá jen na papírech, elektroměr a další technické věci zůstávají stejné a není potřeba je změnit.

Ceny elektřiny jednotlivých dodavatelů snadno zjistíte, pokud znáte svoji spotřebu a dodavatele, můžete si na internetových kalkulátorech jednoduše spočítat, kolik byste platili jinde.

Nezapomeňte, že stejně jako změnit dodavatele elektřiny můžete změnit i dodavatele zemního plynu. I ta je ze zákona bezplatná a lze ji provést jednou za půl roku.

Porovnejte ceny plynu

Ani porovnání cen plynu není nikterak složité.Využijte internetových kalkulátorů, kam zadáte jen několik nejnutnějších vstupních dat a srovnání cen a tarifů získáte během několika vteřin. Změně dodavatele plynu by nemělo předcházet pouze pečlivé porovnání cen plynu. Určitě se zároveň zamyslete zamyslete nad spolehlivostí dodávek nově vybraného dodavatele. V potaz vezměte i to, zda se v případě problémů máte na koho obrátit a jak tyto služby fungují.

Nemáte co ztratit

Pokud zjistíte, že jste sice díky srovnání cen plynu získali levný plyn, ale váš dodavatel zkrachoval, bude o vás postaráno. Převezme vás dodavatel poslední instance, který vám po dobu, než si seženete jiného dodavatele, bude dodávat plyn za ceny stanovené Energetickým regulačním úřadem.

Dá se tedy říct, že změnou můžete jen získat, a to levnou energii. Proč se tedy v době, kdy nám přijde normální měnit bankovní instituce či zdravotní pojišťovny, nenaučit přecházet k jiným dodavatelům energií?

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>