Jak ušetřit na plynu a elektřině?

Ceny energií se rok od roku zvyšují a je samozřejmé, že se to nám spotřebitelům moc nelíbí. Také si pokládáte otázku, jak lze v domácnosti ušetřit?

Už jste si byt vybavili úspornými žárovkami. Staré spotřebiče nahradili novými. Prádlo perete na nižší teplotní stupně a kuchyň jste vybavili pokličkami a pořídili jste i tlakový hrnec? Přesto nejste s výší vašeho vyúčtování spokojeni?

Jak ušetřitPak zbývá jediné, přejít k jiným dodavatelům energií. Není to nic neobvyklého, od roku 2006 jsou plyn a elektřina považovány za běžné zboží, a tak je možné svévolně měnit poskytovatele. A stále více domácností toho využívá. Každá společnost si totiž účtuje různě vysoké částky za odběr elektřiny a nabízí tak cenově rozdílné tarify. A právě zde je vaše šance, jak platit méně za energie, a ušetřit tisíce korun ročně.

Zajímá-li vás porovnání ceny elektřiny 2014, není nic jednoduššího než srovnat jednotlivé dodavatele. Stačí pouze vyplnit formulář a ihned zjistíte, u kterého dodavatele budete platit nejméně. Poté počkáte, až budete kontaktováni obchodním zástupcem. Následně jen vyplnění smlouvy proběhne po telefonu a bude Vám doručena poštou. Smlouvu podepíšete a zašlete v odpovědní obálce zpět. Pak už se jen kocháte nízkou částkou na faktuře.

Také ceny plynu se od sebe velice liší. Změnou dodavatele ročně můžete ušetřit tisíce Kč. Pro představu průměrná domácnost uspoří díky uspory.cz 2 324 Kč

Změna dodavatelů plynu i elektřiny se vás nijak nedotkne, vše totiž proběhne jen administrativně. Vy pocítíte změnu až během prvního vyúčtování.

Pokud vás zaujalo, jak velké částky je možné ušetřit díky změně poskytovatelů, podívejte se i na to, jak si stojí finanční prostředky. Porovnávač finančních produktů na uspory.cz nabízí srovnání i povinného ručení, hypotéky, či úvěrů. Lze tak ušetřit několik tisíc korun měsíčně.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>