Úspora energie s novou zelenou úsporám

Opět se rozběhl další ročník dotačního programu Zelená úsporám. Předchozí ročníky byly velmi úspěšné a na řadu zájemců se ani nedostalo. Uvažujete-li tedy o tom, že se pokusíte získat dotace, neměli byste váhat. A pokud nevíte, jestli se vám všechna byrokracie spojená s podáním žádosti vyplatí, pak pečlivě čtěte náš dnešní článek. Poradíme vám totiž, kde všude vám tento dotační program pomůže ušetřit energii a následně tedy i finanční prostředky.

Asi nejvíce žádostí o dotaci z programu zelená úsporám se týká výměny oken a zateplení domu. Aby také ne, jedná se totiž o základ, bez kterého jakýkoli další zásah směřující ke snížení energetické náročnosti vašeho domu nemá význam. Výměnou oken, dveří a zateplením přitom můžete ušetřit až 70 % nákladů na vytápění.

Pokud již máte okna vyměněna a dům zateplený, pak můžete uvažovat o pořízení nového kotle, či o jiném způsobu vytápění. Cílem je totiž podpořit jednak snížení energetické náročnosti domů, ale moderní kotle jsou také mnohem úspornější. Výměnou například třicet let starého kotle na tuhá paliva za moderní plynový kondenzační kotel lze ušetřit až 20 % nákladů na energie.

Mezi další způsoby jak ušetřit za energie prostřednictvím dotace Zelená úsporám je pořízení větrání s rekuperací.

Pokud uvažujete o výstavbě nového domu, pak je možné z tohoto dotačního titulu financovat výstavbu nízkoenergetických domů. Získat můžete až 550 000 Kč. Administrativa spojená s tímto dotačním programem sice nepatří úplně mezi nejjednodušší, ale za případnou finanční úsporu po realizaci spojenou například se zateplením domu, to jistě stojí.

 

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>