Překlenovací úvěr nám pomůže ušetřit za energie

Pro zapřisáhnuté odpůrce úvěrů zní možná nadpis jako oxymóron, tedy spojení dvou protikladných pojmů, ale není tomu tak. Díky překlenovacímu úvěru si totiž můžeme dovolit zainvestovat do potřebné modernizace, či naprosté inovace stávajícího topného systému, a uspořit tak v dalším roce za energie nemalou částku.

Tyto úspory jsou o to žádanější, o co energie naopak zdražují. Navíc neefektivní způsob vytápění zatěžuje nejen naši peněženku, ale i životní prostředí. A pokud už jsme u neefektivního způsobu vytápění, vedle modernizace otopného systému bychom neměli zapomenout ani na další body související s neefektivním hospodařením s energiemi.

Zkontrolovat bychom měli i stav oken, protože těmi, pokud jsou ve špatném stavu, uniká velká část tepla z bytu. Stejně tak je na vině často nedostatečné nebo naprosto chybějící zateplení domu či bytu. I netěsnící venkovní dveře, nebo dveře do zahrady bývají častým tepelným žroutem.

A právě na výše uvedené body, včetně dalších souvisejících s bytovými potřebami, můžeme čerpat překlenovací úvěr. Výhodou překlenovacího úvěru je, že se jedná o úvěr ze stavebního spoření, které ale můžeme teprve sjednat. Není tedy po nás požadováno několika roční šetření předem, což přijde vhod zvlášť těm, co se rádi rozhodují ze dne na den.

Jeden z předních poskytovatelů těchto úvěrů Českomoravská stavební spořitelna nás zasvětí na svých stránkách podrobněji do dalších výhod, k nimž patří například i úspora na daních.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>