Tepelné čerpadlo jako zdroj energie pro podlahového vytápění

 

Jestli uvažujete o tepelném čerpadle, jako zdroji energie do vaší domácnosti, tak vás jistě zajímá, jakým způsobem se energie, získaná za pomocí tepelného čerpadla, co nejlépe zužitkuje pro vytápění domu tepelným čerpadlem.

Pokud zvolíte ten správný produkt, tak vám tepelné čerpadlo umožní ušetřit až polovinu nákladů za vytápění. Kromě kvalitního tepelného čerpadla je však nutné pořídit jej včetně projektu a zavedení do provozu.

Efektivní využití tepelného čerpadla

Před nákupem tepelného čerpadla je nutné se dobře informovat a vybrat správný produkt, který splní vaše očekávání. Tepelná čerpadla je možné zvolit země-voda, vzduch-voda nebo vzduch-vzduch. Dále je třeba vybrat si způsob vytápění, pro který budete tepelné čerpadlo využívat. Tepelné čerpadlo se dá využít pro podlahové vytápění, ústřední systém i pro ohřev vody.

Moderní tepelná čerpadla dokážou efektivně regulovat výkon díky invertorové technologii. Dokonce i při teplotách -15°C si zachovávají až 100% topný výkon. Pro některé modely například tepelná čerpadla Mitsubishi Zubadan není problémem vytápět dům ani při teplotě -25°C. K dispozici při takové teplotě je až 80% topného výkonu.

Navíc u tepelných čerpadel vzduch-voda nepotřebujete žádné vrty ani zemní kolektory. Venkovní jednotka může být umístěna až 75 metrů od tepelného výměníku a díky kompaktním rozměrům má čerpadlo minimální nároky na prostor v domě.

Teplovodní podlahové vytápění

Při řešení otázky vytápění domu si získává oblibu varianta podlahového vytápění. Podlahové vytápění je příjemné, dá se využít rovnoměrně po celé místnosti, nepůsobí rušivým dojmem z estetického hlediska a přináší velice komfortní využití.

Teplovodní podlahové topení je vhodným systémem pro tepelné čerpadlo. Dokonce představuje nejvýhodnější kombinaci, kterou lze při minimalizování nákladů za vytápění využít.

Topení podlahovým systémem je efektivnější, než radiátory. U teplovodního podlahového vytápění se totiž používá voda nižší teploty. U podlahových vytápěcích systémů máme pocit tepla i při topení na nižší teplotový stupeň.

Úspora za vytápění

Z ekonomického hlediska je spojení varianty tepelného čerpadla s podlahovým vytápěním tím nejvýhodnějším řešením. Finanční úspory jsou znatelné především z dlouhodobého hlediska. Již po prvním roce však budete moci počítat v provozních nákladech za vytápění rozdíl.

Teplovodní podlahové vytápění se zdrojem tepelného čerpadla se hodí k různým druhům podlah, například dřevěné, laminátové, PVC, dlažby, koberce, atd.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>