Šetřete baterii vašeho iPhonu

Koupili jste si nové mobilní zařízení a chcete ho využívat co nejefektivněji? Nejde přitom jen o úsporu samotného zařízení, tedy jeho baterie, ale i o úsporu vašich peněz. Přece jen elektřina je drahá. Samozřejmě neznamená to, že nebudete využívat funkce, které potřebujete k práci, ale každé takové zařízení má mnoho nastavení a funkcí, které nepotřebujete, ale které jsou zapnuté a zbytečně vám snižují výdrž baterie.

Značným žroutem energie je podsvícení displeje vašeho iPhonu. Nejvíce energie samozřejmě ušetříte, když je podsvícení na nejmenším stupni. Samozřejmě, ne vždy je to možné. Například při silném slunečním svitu je potřeba podsvícení zvýšit. Vhodné a značnou úsporu také přináší vypnutí funkce automatický jas. Tato funkce slouží k automatickému vykompenzování podsvícení displeje podle intenzity okolního světla. Spotřebovává však značné množství energie a nepřináší žádnou výraznou uživatelskou výhodu. Vypněte také všechny bezdrátové spojení.

Například Bluetooth je značným žroutem. Téměř neustále se totiž snaží najít svého „partnera“. Proto, je velmi vhodné tuto funkci zapínat jen v případě, když ji potřebujete. To stejné  platí o Wi-Fi. Dalším žroutem je GPS, která téměř neustále upravuje a vyhledává vaši pozici. Pokud tedy nepotřebujte zrovna něco vyhledat, tak Polohové služby vypněte. Jestliže rádi posloucháte hudbu, tak si vypněte ekvalizér. Přílišný rozdíl ve kvalitě poslechu nezaregistrujete, ale až o 10 % se prodlouží životnost baterie vašeho iPhonu.

Pokud víte, že budete delší dobu mimo elektrickou síť, ale chcete mít jistotu, že se v případě potřeby dovoláte, tak musíte svůj telefon maximálně šetřit. Neposlouchejte hudbu, nehrajte hry a nekoukejte na videa.

 

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>