Co takhle infrapanely?

Hledáte vhodný způsob vytápění pro svůj dům či byt? Pak sáhněte po infrapanelech. Jedná se totiž o velmi levný zdroj tepla, který je navíc možné umístit v podstatě kamkoliv uvnitř interiéru. Další velkou výhodou je vysoká spolehlivost zdroje a maximalizace tepelné pohody všech osob v domácnosti.

Teplota okolních předmětů 

Značná výhoda infrapanelů je, že výrazně zvýší vaši tepelnou pohodu. Spousta lidí si totiž myslí, že čím větší teplota okolního vzduchu, tím lepší bude jejich tepelná pohoda. To však není pravda. Je totiž mnohem důležitější, jakou teplotu mají okolní předměty. Ty své teplo pak předávají okolí. Přitom stačí, aby předměty v místnosti byly nahřány na 20 °C.

Toho můžete dosáhnout několika způsoby. Například umístit do zdí topná tělesa. To jde například u již zmiňovaných zdí, ale v případě nábytku se vám to dozajista nepovede. Řešením jsou právě infrapanely, které vyzařují tzv. sálavé (infra) teplo.

Princip fungování

Princip je jednoduchý. Infrapanel vyzařuje elektromagnetické záření, které dopadá na tělesa ve svém okolí a ohřívá je. Tyto tělesa následně předávají své teplo okolnímu vzduchu. Infrapanely jsou tak výhodné zejména pro alergiky, protože nedochází k víření vzduchu. Rovněž nedochází k jeho vysušování.

Infrapanel místo obrazu

Umístit je můžete vlastně kdekoli. Záleží jen na vás. Obecně se doporučuje umisťovat je do středu místnosti, aby záření pokrylo rovnoměrně celou místnost. Někteří lidé si je umisťují na strop. Nemusíte se přitom bát, že by infrapanel zkazil dojem z vašeho obýváku. Jsou totiž téměř nerozeznatelné od televizoru. Je možné je pořídit i v podobě obrazu. Vybírat lze z mnoha motivů.

 

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>