4 fold kontejnery – první ISO certifikované skládací kontejnery

Ve složeném stavu zabírají 4 fold kontejnery 25% objemu standardního kontejneru. Bez speciálního vybavení a bez ztráty času mohou být 4 prázdné kontejnery stohovány na sebe a přepraveny nebo skladovány jako jeden standardní kontejner. Kontejnery mají certifikát ISO jako první v historii.

Složení do provozního stavu skládacích kontejnerů je pro zacvičený tým jednoduché, rychlé a bezpečné a trvá zhruba 5 minut. Vnitrozemská depa jsou nejvhodnějšími místy pro sestavení a rozložení kontejnerů. A protože jsou na vnitrozemských depech skladovány nebo z nich odesílány nebo přijímány, takže je jednoduché je složit 4 na sebe do jednoho „svazku“. Protože odesílatelé a příjemci zásilek nejsou manipulací s foldable kontejnery „obtěžováni“, tak zde nejsou žádné logistické bariéry pro zákazníky při použití tohoto druhu kontejneru.

Při námořních přepravách tvoří náklady na manipulaci s kontejnerem asi 11% celkových přepravních nákladů. Při příbřežních plavbách je to ještě více. Z toho je zřejmé, že potenciál pro úspory nákladů na manipulací kontejneru je značný. 4 fold kontejner se jeví jako velmi zajímavý příspěvek k řešení problému přeprav prázdných kontejnerů.

Autor: caru.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>