Vozy Opel následují trendy a budou o něco chytřejší

Ženevský autosalon letos představil kromě motorových novinek a mnoha nadějných konceptů i nový systém konektivity a navázal tak na současný trend. Řeč je systému OnStar, který představila automobilka Opel a který bude ve druhé polovině letošního roku zaveden hned v 13 evropských zemích.  

Usnadní a zpříjemní cestu

Zabudováním systému Opel OnStar se všechny automobily stanou výkonným mobilním wifi hotspotem, který pasažérům umožní okamžitý přístup ke službám a aplikacím. K systému může být připojeno až sedm zařízení. Posádka tak může pracovat, hrát hry, sledovat filmy či chatovat.

interier opel

Systém však nemá za úkol jen bavit. V případě, že se v autě aktivuje airbag, OnStar okamžitě zareaguje a zavolá na tísňovou linku. Dispečink se s posádkou spojí, zjistí situaci a vyšle záchranné složky. Ty posílá i v případě, že posádka na volání neodpovídá.

Tlačítko SOS ale mohou pasažéři stisknout i v případě, že se stanou svědky nehody. Opadá tak hledání mobilu a vytáčení potřebných čísel. Tlačítka systému Opel OnStar budou po ruce, umístěná budou ve stropě nebo v obrubě vnitřního zpětného zrcátka.

V případě krádeže pomůže systém policii lokalizovat odcizený vůz. Navíc, pokud je vůz nahlášen jako odcizený, je možné pomocí dispečinku vyslat do vozu signál, který zabrání spuštění motoru.

Efektivnější a rychlejší diagnostika

Mnoho řidičů také obzvláště před dovolenou ocení možnost diagnostiky na dálku. Systém OnStar totiž vysílá do servisní centrály nejdůležitější data a informace pro diagnostiku stavu vozu a řidič si může za pomocí jednoho tlačítka vyhotovit diagnostický test. Systém zjistí, zda je něco v nepořádku a řidič si tak případně může například na www.automobiloveDily24.cz objednat potřebné díly a dát vůz před cestou do pořádku.

Systém bude nejprve zaveden do osobních automobilů v 13 zemích Belgii, Francii, Irsku, Itálii, Lucembursku, Německu, Nizozemsku, Polsku, Portugalsku, Rakousku, Španělsku, Švýcarsku, a ve Velké Británii. Vozy v České republice jsou zařazeny do druhé vlny přibližně za rok.

Pokud by si řidič nepřál, aby jeho vůz vysílal informace o jeho stavu a aktuální poloze, je možné použít tlačítko Privacy a tyto informace přerušit. V případě aktivace airbagů ale systém stav soukromí potlačí a polohu vozu zjistí, aby mohl vyslat záchranné složky.

foto:  M 93

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>