Top tématy veletrhu FOR THERM 2016 budou rekuperace a větrání

Sedmý ročník veletrhu FOR THERM, zaměřený na vytápění, alternativní zdroje energie a vzduchotechniku, se uskuteční na výstavní ploše PVA EXPO PRAHA ve dnech 20. až 24. září. Součástí hlavního i doprovodného programu budou také velmi žádaná témata větrání a rekuperace, společně s jejich využitím pro efektivní vytápění.

Loňský ročník veletrhu FOR THERM, a souběžně probíhající veletrhy FOR ARCH, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY & SPA, , navštívilo téměř 75 tisíc návštěvníků. Během pěti dnů se jim na výstavní ploše PVA EXPO PRAHA větší než 39 000 m2 představilo 830 vystavovatelů, včetně 66 zahraničních. Velký zájem projevili návštěvníci o doprovodné akce, například o soutěž GRAND PRIX o nejlepší exponáty, o soutěž TOP EXPO o nejpůsobivější expozice, cenu Architekt roku a finále soutěže mladých architektů Young Architect Award.

for arch

Co návštěvníky čeká letos? 

Návštěvníci letošního veletrhu FOR THERM se budou moci jako již tradičně seznámit s novinkami z oblasti tepelných čerpadel, elektrokotlů, kotlů na biomasu, podlahového vytápění a klimatizace. Vzhledem k tomu, že v dalších letech bude přechod na efektivní a ekologické vytápění dokonce jedním z legislativních požadavků, očekává se zvýšený zájem návštěvníků také o tuto problematiku. Orientaci jim usnadní část programu zaměřená na výběr správného typu vytápění a na získání státních dotací. Odbornou záštitu celé akce opět převezme evropská federace REHVA (Federation of European Heating, Ventilation and Air Conditioning Associations).

Dalším z velmi žádaných témat je větrání a rekuperace, spolu s možnostmi jejich využití k vytvoření systému efektivního vytápění a pro minimalizaci tepelných ztrát. Rekuperace samotná pracuje na principu zpětného získávání tepla z odpadního vzduchu. Teplo je následně využíváno pro předehřev čerstvého vzduchu proudícího do vnitřních prostor objektu. Tento systém lze navíc využít i v klimatizovaných objektech, kde v letních měsících dochází naopak k rekuperaci chladu, tj. ochlazení venkovního teplého vzduchu klimatizací ochlazeným vzduchem. Rekuperace je vhodná pro všechny typy objektů bez ohledu na to, zda jde o rodinné domky, veřejně přístupné stavby, bazény či průmyslové haly.

Doprovodný programu veletrhu FOR THERM nabídne ve spolupráci s desítkami partnerů opravdu nabitý program workshopů, odborných seminářů, konferencí a soutěží. Návštěvníci se také mohou těšit na ukázku stavby kachlových kamen.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>