Jak bez problémů koupit byt?

Chystáte se koupit byt či dům? Proč ne, ve vlastním se bezpochyby žije lépe než v pronajatém. Zajistíte si tak bydlení na celý život a určitě potěšíte i další generaci. Jak bez problémů koupit byt, aby se nám v něm žilo dobře?

Kde jej vybrat?

To samozřejmě záleží na vašich prioritách, zda chcete žít ve městě či na vesnici, zda v bytě či domě… Zda v okolí potřebujete mít veškerou občasnou obslužnost, či zda si vystačíte s jednou samoobsluhou.

Největší koncentrace bytů a domů na prodej je v hlavním městě. Zde jsou k prodeji od moderních novostaveb, přes panelové domy až po historické domy. Podívejte se, jaké jsou domy v Praze na prodej a udělejte si přehled cenách. Ty koneckonců hrají při koupě nemovitosti jednu z největších rolí a mohou tak být odrazovým můstkem.

Co ohlídat?

Při výběru bytu neopomínejte na orientaci ke světovým stranám. Čím více slunce, tím lépe, ovšem dobré projekty mají alespoň navrženo také řešení, jak slunce odstínit. Chce to také promítnout si do jednotlivých místností svůj život. Ložnice na východ může někomu vyhovovat, jinému ale vůbec ne.

U starších bytů pak zjistěte jejich technický stav. Důležitý je například stav oken, střechy apod. Zajímejte se i o sousední byty. U mnoha domů totiž může být problémem hluk, pokud je byt nahoře zrekonstruovaný a místo koberce sem bez dalších úprav položili na zem dlaždice a plovoucí podlahu, uslyšíte sousedy chodit.

Před koupí nemovitosti se také podívejte na územní plán. Jedině tak vás nepřekvapí, že se za rok místo parku před vaším domem objeví administrativní budova. Zamyslete se také nad právní formou vlastnictví dané nemovitosti. Jste připraveni na to, že ve společenství vlastníků musí každé rozhodnutí schválit všichni sousedé?

Pokud jste podnikatelé a hodily by se vám i nějaké větší prostory pro podnikání, vyberte si komerční objekt, kde bude zároveň možné i bydlet a vyřešíte tak hned dvě věci najednou.

Prodej komerčního objektu jistě sežene v jakékoli vyhlídnuté lokalitě a je jen na vás, jak s ní naložíte. Obraťte se na realitní kanceláře, která má s prodejem komerčních objektů zkušenosti, ta vám s vhodným výběrem poradí.

Navštivte stránky http://www.homesweethome.cz, kde najdete k prodeji mnoho bytů, domů i komerčních objektů. Jistě si vyberete.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>