Výkon tepelných čerpadel? Stačí pro pokrytí spotřeby tepla celých bytových domů!

Máte pochyby o tom, že tepelné čerpadlo dokáže dodat potřebný objem tepla pro Vaši domácnost? Ano, u některých typů tepelných čerpadel je to možné v případě, že disponujete velkým rodinným domem s velkým počtem místností. Na druhou stranu, tepelná čerpadla jsou rovněž schopna vytápět nejen celé rodinné domy, ale také velké bytové domy! A to po celý rok, i ve velmi nízkých teplotách.

bytovy dum

Každý typ tepelného čerpadla je něčím specifický, na trhu jsou dokonce i produkty, které jsou svým výkonem vhodné pro malé bytové jednotky, rekreační objekty, zimní zahrady či garáže. Stejně tak, k dispozici jsou i tepelná čerpadla s opravdu vysokým výkonem.

Mezi tato čerpadla patří jednotky se systémem země/voda, která pro výrobu energie využívají geotermální teplo, kterého je dostatek po celý rok. Tato tepelná čerpadla dnes najdete nejen u velkých rodinných domů, kancelářských či výrobních objektů, ale také jako „farmy“ čerpadel napojené na dálkové vytápění.

Rakušané se inspirují u Švýcarů a chtějí tepelná čerpadla zapojit do sítě dálkového vytápění

Technická univerzita ve Vídni přišla v březnu tohoto roku se zprávou, že tepelná čerpadla jsou vhodnějším zdrojem energie pro dálkové vytápění než jiné obnovitelné zdroje energií, např. větrné či solární elektrárny. Své o tom ví i obyvatelé Švýcarska, kteří mají s podobnými projekty (farmami tepelných čerpadel napojených na dálkové vytápění) bohaté zkušenosti a od nichž se Rakušané inspirují. Tepelná čerpadla jsou nejen stabilním zdrojem energie, ale zároveň dokáží energii vyrobit s nízkými provozními náklady, což jsou dvě největší „bolístky“ např. větrných elektráren, země jako Rakousko či Německo „bojují“ s velkými výkyvy vyráběné elektřiny, kdy je energie z těchto zdrojů buď příliš málo, nebo naopak velmi moc.

I proto má Rakousko v současné době ambici zvýšit podíl energie z tepelných čerpadel v rámci dálkového vytápění na 10 % – 30 % veškeré poptávky po energiích.

Čísla hovoří jasně – tepelná čerpadla jsou spolehlivým zdrojem levného tepla

V případě, že i Vy právě řešíte otázku, jak pro svoji domácnost zajistit energie co nejlevněji a nejspolehlivěji, začněte se zajímat o to, jaké výhody Vám mohou přinést tepelná čerpadla. Pokud se obrátíte se svým požadavkem na zkušeného a poctivého prodejce tepelných čerpadel, jistě nebudete litovat. I statistiky vycházející z podmínek České republiky ukazují, že tepelná čerpadla jsou levnějším zdrojem energií v porovnání s uhlím, dřevem, zemním plynem či elektrickou energií.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>