Jak vybírat bydlení

K tématům, která jen tak neomrzí, nepochybně patří téma, jak vybírat bydlení. Především se jedná o problematiku dotýkající se každého z nás, protože o stěhování, ať již výhledově či aktuálně, uvažuje téměř každý. A kdo ne, tak je možné, že jeho známí či přátelé. Takže nebude na škodu, pokud bude i ten, co je se svým bydlením naprosto spokojen, znát pár zajímavých tipů.

Základem je samozřejmě kvalitní vyhledávač. A existuje pár vodítek, které nám ho pomohou prozradit. Tak za prvé, to hlavní, proč na vyhledávač vůbec zavítáme, je obvykle, že řešíme určitý problém. Poradci ze stavební spořitelny by to nazvali bytovou potřebou, jíž toužíme uspokojit.

Proto pro nás bude nepochybně podstatné, kolik ucházejících nemovitostí můžeme na daném webu naleznout. Web by měl být také pravidelně aktualizovaný, abychom věděli, že nemovitosti, které nás zaujmou, již pouze nekopírují nabídku o deset let zpátky, které již dávno využil někdo před námi.

Stránky s nabídkou různých nemovitostí by také měly mít kvalitní vyhledávač, který by nás ovšem neměl nechat hledat jen tak nazdařbůh celou republikou, ale oblast racionálně zúžit, třeba na jedno město – například reality Praha.

Jako první nadefinování našeho výběru nás však nejčastěji uvítá otázka, jaký typ nemovitosti hledáme, zda byt, dům, pozemek, nebo třeba komerční typ nemovitosti, kam spadají obchodní prostory, kanceláře, hotely, penziony, restaurace a podobně.

Dalším zásadním limitem, který musíme mít ujasněný předem, a který by nám měl kvalitní vyhledávač umožnit zohlednit, je naše cenová představa, která se nejčastěji zadává v rozpětí od-do. Předložka od, zde muže vyznívat možná trochu nadbytečně, ale právě možnost omezit cenu zdola může mít své opodstatnění.

Protože pokud nechceme opět trávit čas nemovitostmi, které nesplňují naše atributy, můžeme hledat jen nemovitosti od určité stanovené sumy, kde už máme výběr třeba jen z luxusních nemovitostí.

Třetím základním atributem dobrého vyhledávače určitě je možnost výběru konkrétní lokality v daném městě, například pokud hledáme byty na prodej Praha, tak můžeme zatrhnout buď lokalitu celá Praha, nebo vybrat konkrétní část, a hledat byty na prodej Praha pouze v ní.

Zdroj foto: www.online-reality.cz

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>